Koedukacyjna Liga Maluchów

Piłkarskim „gwoździem programu” dnia otwartego naszej SMS były rozgrywki Ligi Maluchów.

24 zespoły w czterech kategoriach wiekowych – punktualnie, o godz. 9:00, rozpoczęły się zmagania w ramach towarzyszącej sobotniemu wydarzeniu Ligi Maluchów. Najpierw młodzi adepci futbolu z roczników 2007 i 2008, następnie młodzi piłkarze urodzeni w 2009 i 2010 roku rywalizowali w systemie każdy z każdym na trzech boiskach. Nasz klub reprezentowały cztery zespoły, składy których tworzyli chłopcy z grup szkoleniowych i Piłkarskiej Szkółki Rekordu oraz drużyna „rekordowych” dziewczynek. Gośćmi zawodów rozgrywanych na obiektach w Cygańskim Lesie były m.in. ekipy z Brennej, Wilkowic, Wapienicy, Chybia, Wisły, Czechowic-Dziedzic , Jasienicy i Brzeźc.

Rozgrywki Ligi Maluchów mają to do siebie, że nie towarzyszą im żadne klasyfikacje. Nie było przegranych, ponieważ wszyscy wygrali. Na pewno każdy z uczestników wygrał... pojedynek „jeden na jeden”, wygrał, ponieważ zdobył gola, powstrzymał rywala, zanotował asystę, doświadczył emocji związanych z rywalizacją sportową. To w tym wieku jest ważne, to buduje podwaliny nie tylko pod piłkarską przyszłość– mówi trenerKrzysztof Biłka.

LKS - Wilkowice 1:1. /Dawid Majeran
LKS - CIS Cieszyn 3:1 / Pietrzak , Majeran, Kwoska