AWANS ŻAKÓW I ORLIKÓW DO GRUPY MISTRZOWSKIEJ

Podsumowanie rozgrywek orlik, żak, skrzat
Orliki E1 (2005-2006)

Podsumowanie

Rozgrywki prowadzono w 3 grupach. W grupie 1 mistrzowskiej – IV liga najlepsza okazała się drużyna Siódemki Tychy, która zanotowała tylko 1 remis. Drużyna ta uzyskała tytuł mistrza Podokręgu Tychy – jesień 2015. W nagrodę zostały wręczone piłki treningowe.

Spadek z tej grupy zanotowała drużyna Pniówka Pawłowice Śląskie. GTS Bojszowy wycofał się przed rozpoczęciem rozgrywek.

W grupie 2 najlepsza okazała się drużyna LKS Łąka. Drugie miejsce zdobyła drużyna Polonii II Łaziska Górne (jednakże nie mogła awansować ze względu na posiadaną drużynę w grupie mistrzowskiej) Awans uzyskała też drużyna LKS Brzeźce, która zajęła 3 miejsce.

W grupie 3 najlepsza okazała się drużyna LK Łąka. Drugie miejsce zdobyła drużyna Siódemki II Tychy (jednakże nie mogła awansować ze względu na posiadaną drużynę w grupie mistrzowskiej) Awans uzyskała też drużyna Nadwiślana Góra która zajęła 3 miejsce.

W rundzie wiosennej grupa 1 mistrzowska – IV liga powiększona zostanie do 12 drużyn.

1. SIÓDEMKA I TYCHY
2. APN GKS I TYCHY
3. UKS SPS WOLA
4. POLONIA I ŁAZISKA G.
5. ISKRA PSZCZYNA
6. MKS I LĘDZINY
7. JUWE TYCHY - JAROSZOWICE
8. GOL BIERUŃ
9. LKS ŁĄKA
10. LKS BRZEŹCE
11. GROM TYCHY
12. NADWIŚLAN GÓRA

Pozostałe drużyny zostaną podzielone regionalnie na dwie grupy Pszczyna, Tychy

Żaki F1 (2007-2008)

Podsumowanie

W rozgrywkach żaków rozgrywki odbyły się odbywały się z małymi utrudnieniami. Najlepszymi drużynami w grupie pierwszej były LKS Brzeźce, LKS Rudołtowice-Ćwiklice, Znicz Jankowice, UKS I Wola.

W grupie drugiej prym wiodły drużyny Siódemki Tychy, Gola II Bieruń, APN I GKS Tychy, Gromu Tychy.

Najlepsze drużyny w rundzie wiosennej utworzą grupę A mistrzowską pozostałe drużyny utworzą grupę B.

W rozgrywkach w kilku przypadkach drużyny nie dojeżdżały na turniej, gospodarze turniejów nie przekazywali sprawozdań w terminie 7 dni, były również przypadki braku sprawozdania. Część klubów została ukarana zgodnie z regulaminem karami finansowymi.

W rundzie wiosennej dojdzie do zmiany formuły rozgrywek. Turnieje będą sędziowali sędziowie wyznaczeni przez Kolegium Sędziowski Podokręgu Tychy. Koszty będzie ponosił gospodarz turnieju. Jednakże wyniki z turniejów do Wydziały Gier Podokręgu Tychy będą przekazywane przez sędziów.

Drużyny, które nie dojadą na turnieje bez wcześniejszego powiadomienia Wydziału Gier Podokręgu Tychy oraz gospodarza turnieju będą karane kara finansową.

Awans do grupy A – mistrzowskiej.

1. UKS I SPS Wola
2. LKS Brzeźce
3. LKS Rudołtowice Ćwiklice
4. Znicz Jankowice
5. Siódemka Tychy
6. GOL II Bieruń
7. APN I GKS Tychy
8. UKS Grom Tychy
9. Unia Bieruń Stary

Pozostałe drużyny uczestniczą w rozgrywkach grupy B.