KMPP FINAŁ - 2x Brąz , 2x czwarte miejsce

Potrójnym zwycięstwem Iskry Pszczyna zakończyły się IX Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy "Ziobro S.C.". Młodzi adepci piłki nożnej z Pszczyny wygrali we wszystkich trzech kategoriach wiekowych tych rozgrywek.

Klubowe Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego to sztandarowe zawody organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Biorą w nich udział zespoły dziecięco-młodzieżowe klubów i szkółek piłkarskich działające na terenie powiatu pszczyńskiego. Każdego roku odbywają się dwie edycje tych rozgrywek: "zimowa" w hali POSiR oraz "letnia" na "Orliku" przy POSiR-ze. Zawody przebiegają dwustopniowo - najpierw rozgrywane są eliminacje, potem turniej finałowy.

Tegoroczna edycja wersji "letniej" organizowana była po raz dziewiąty. Po raz kolejny sponsorem głównym imprezy była firma "Ziobro S.C." z Pszczyny. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych: żak (2009-2011), orlik (2007-2009) i młodzik (2005-2007). W sumie w eliminacjach wzięło udział 348 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali 39 drużyn wywodzących się z 15 klubów i szkółek piłkarskich z powiatu.

W każdym z trzech turniejów finałowych zagrały po cztery najlepsze ekipy poszczególnych eliminacji. W młodzikach rywalizowały ze sobą po dwie drużyny Iskry Pszczyna i Akademii Piłkarskiej 21 Łąka-Brzeźce. Górą byli podopieczni trenera Tomasza Kropidły. Młodzi pszczynianie zajęli dwie pierwsze lokaty. Ciekawie zapowiadała się rywalizacja w orlikach, gdzie trudno było wskazać faworyta rozgrywek. Ostatecznie zmagania zakończyły się triumfem Iskry, która wygrała wszystkie trzy spotkania. Drugie miejsce przypadło LKS-owi Czarków, zaś trzecie UKS-owi SPS Wola. Sukcesy Iskry w kategorii młodzików i orlików powtórzyli również najmłodsi w tym gronie, czyli żacy. I tym razem pszczynianie zanotowali komplet zwycięstw. Drugie miejsce przypadło UMKS-owi Ruły United, zaś trzecie Akademii Piłkarskiej 21 Łąka-Brzeźce. W sumie w turnieju finałowym w 12 drużynach zagrało 111 zawodników i zawodniczek. Oprócz rywalizacji drużynowej uczestnicy turniejów finałowych orlików i żaków wzięli udział w zabawie piłkarskiej polegającej w oddawaniu strzałów do bramki z różnie punktowanymi celami.

IX Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Firmy "Ziobro S.C.", boisko "Orlik" w Pszczynie, 26 sierpnia 2017 roku
Kategoria MŁODZIK
Klasyfikacja:1. MKS Iskra Pszczyna I, 2. MKS Iskra Pszczyna II, 3. Akademia Piłkarska 21 Łąka-Brzeźce I, 4. Akademia Piłkarska 21 Łąka-Brzeźce II.
Najlepszy strzelców:Sergiusz Kałamała (MKS Iskra Pszczyna I)
Najlepszy bramkarz:Jakub Jurczak (MKS Iskra Pszczyna II)
Najlepszy zawodnik:Krzysztof Kędzior (Akademia Piłkarska 21 Łąka-Brzeźce).

IX KMPP młodzicy

Kategoria ORLIK
Klasyfikacja:1. MKS Iskra Pszczyna, 2. LKS Czarków, 3. UKS SPS Wola, 4. Akademia Piłkarska 21 Łąka-Brzeźce.
Najlepszy strzelców:Jakub Kubica (MKS Iskra Pszczyna)
Najlepszy bramkarz:Błażej Pająk (LKS Czarków)
Najlepszy zawodnik:Marcel Waleczek (LKS Czarków)
Zwycięzca konkurs indywidualnego:Jakub Matula (Akademia Piłkarska 21 Łąka-Brzeźce).

IX KMPP 2017 - finał orlik

Kategoria ŻAK
Klasyfikacja:1. MKS Iskra Pszczyna, 2. UMKS Ruły United 3. Akademia Piłkarska 21 Łąka-Brzeźce, 4. UKS Warszowice.
Wyróżnieni zawodnicy:Szymon Mazurczyk (MKS Iskra Pszczyna), Kryspin Szweda (UMKS Ruły United), Miłosz Czwiorok (Akademia Piłkarska 21 Łąka-Brzeźce), Bartłomiej Niemczyk (UKS Warszowice)
Zwycięzca konkurs indywidualnego:Jacek Tokarczyk (UKS Warszowice).

IX KMPP finał żak 2017

WYNIKI