KMPP - ŻAKI

W niedzielę 16 sierpnia ŻAKI wzięły udział w Klubowych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego. Z powodu wakacji mieliśmy problem z zawodnikami jednak udało się zebrać wymaganą siedmioosobową kadrę. Uczestnikami turnieju byli :

.

Otręba Kacper - Kamil Kucia, Maks Kręgiel, Ola Zielnik, Szymon Oslislok, Mateusz Stachoń, Kacper Samsel.

.

Brak rezerwowych dał się we znaki z każdą minutą turnieju. Pierwszy mecz z Football Projekt wypadł bardzo dobrze niestety nie wykorzystaliśmy przewagi, oraz sytuacji które mieliśmy (słupek Oli). W kolejnym spotkaniu zagraliśmy z Soccer Kids Łąką. Przeciwnik okazał się najtrudniejszym i najlepszym w naszej grupie. Dzielnie walczący LKS nie miał zbyt wiele do powiedzenia. W ostatnim meczu z Iskrą walczyliśmy o drugą pozycje w grupie i awans do finału, niestety zabrakło sił Naszym zawodnikom.

.

Natomiast bardzo dobrze spisał się Maks Kręgiel zajmując trzecie miejsce w podbijaniu piłki i awansował do finału, który odbędzie się 29 sierpnia. Tuż za nim na piątym miejscu uplasowała się Ola Zielnik.

"posir.pszczyna.pl"

.

UKS SPS Wola, Soccer Kids Łąka oraz dwa składy Iskry Pszczyna zagrają w turnieju finałowym żaków VII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Sportlandu

W eliminacjach najmłodszej kategorii zagrało osiem ekip. W pierwszej grupie bezkonkurencyjni okazali się gracze UKS SPS Wola, którzy wygrali wszystkie trzy mecze. Obok wolan awans uzyskał również drugi skład Iskry Pszczyna. W drugiej grupie najlepsi okazale się młodzi adepci piłki nożnej z Soccer Kids, którzy również wygrali trzy mecze. Czwartym zespołem, który uzyskał awans do finału tej kategorii jest trzeci skład Iskry.

.

Oprócz zmagań drużynowych reprezentanci poszczególnych zespołów wzięli udział w konkursie żonglerki. Najwięcej podbić miał Wojciech Rom z UKS SPS Wola.
.

Turniej finałowy odbędzie się 29 sierpnia. Wtedy na boisku "Orlik" przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie zostaną rozegrane w sumie cztery turnieje finałowe, w których zagrają po cztery najlepsze zespoły eliminacji każdej kategorii wiekowej.
.

Organizatorem VII Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej o Puchar Sportlandu jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Głównym sponsorem zmagań jest Sklep Sportowy "SPORTLAND" (Pszczyna, ul. Kopernika 3, pasaż w "Koszarach Ułańskich").