LKS BRZEŹCE 5-1 ABR TYCHY

W niedzielę rozegrano II kolejkę ligową, w Brzeźcach zgromadzeni kibice byli świadkami przełomu Naszej drużyny i pewnego zwycięstwa nad mocnym rywalem z Tych!

Na ten mecz drużyna szykowała się cały tydzień! 17 osób we wtorek na treningu i po 14 w czwartek i piątek a w niedzielę o godz 16.00 było na zdjęciu do Gazety Pszczyńskiej 24 zawodników! Niestety do składu meczowego załapało się tylko 18. Mam nadzieję,że reszta która nie mogła wystąpić z różnych przyczyn nie odpuści treningów bo już za tydzień gramy derbowe spotkanie w Wiśle Małej (Wojciechowski Radosław odszedł przed sezonem do tego klubu). Wracając do meczu z ABR Tychy to wiemy jak graliśmy z nimi w klasie "C" 2-5 w Tychach i 1-5 w Brzeźcach ale tym razem po wzmocnieniu kadry to LKS wydawał się faworytem i z tego wywiązał się w 100%! Spotkanie poprzedziła minuta ciszy dla zmarłego niedawno działacza LKS - Kotasa Stanisława.Mecz do 27 min wyglądał na wyrównany, akcje pod jedną i drugą bramką ale po rzucie wolnym wykonywanym przez Karwackiego Pawła piłka trafiła do Piłatyka Mateusza,bramkarz ABR obronił strzał a przy dobitce Jażdżyka nie miał już nic do powiedzenia 1-0!!! Niestety sędzia odgwizduję pozycję spaloną ( Chyba tylko on wie co gwizdnął, bo bramka zdobyta prawidłowo).Kilka następnych chwil to 2 żółte kartki dla zawodników ABR (powinna być jedna czerwona lecz sędzia nie był konsekwentny w swoich postanowieniach tego dnia). Nadeszła 38 min rzut z autu wykonuje "Hose", Dudek podaje głową na 5 ma Jażdżyk dopełnia formalności 1-0!!! Niestety w 40 min ABR wyrównuje po błędzie naszej defensywy 1-1. To nie był koniec emocji w I połowie w 45 min Piłatyk marnuje sytuację sam na sam (następnym razem będzie lepiej). Gwizdek sędziegoi drużyny schodzą do szatni. Na drugą połowę wychodzimy z jedną zmianą Kołek Kamil za Piłatyka Mateusza. Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał pierwsze 5 min to napór ABR ale tylko 5 min później na boisku dominowała już tylkojedna drużyna LKS! Pomiędzy 53 a 65 min meczu strzelamy 3 bramki odpowiednio Jażdżyk po asyście Gołka Michała, 2-1, na 3-1 podwyższa Jacek Błażej (2 bramka w 2 meczu) na 4-1 Kołek Kamil (asysta Gołka Michała). Z drużyny ABR zeszło powietrze a LKS w 75 minpodwyższana 5-1 po rzucie z autu "Hosego" pojedynek główkowy wygrywa Dudek Mirosław i w swoim debiucie w drużynie LKS Brzeźce zdobywa premierowe trafienie! Sędzia gwiżdże poraz ostatni w meczu a my dopisujemy 3 pkt. w ligowej tabeli!

Trzeba przyznać, że drużyna może grać jeszcze lepiej jak się zgra a inni zawodnicy wniosą coś nowego do drużyny. W niedzielę mieliśmy trzechdebiutantów 2 sprowadzonych w zeszłym tygodniu z LKS Studzionka Mirek Dudek i Mańka Rysiek oraz Stelmaszczyk Mateusz z Piasta Pawłowice. Gratulację i wielkie dzięki dla wszystkich zawodników nawet tych, którzy nie byli w składzie meczowym a oglądali mecz z trybun! Kończąc ten artykuł chcę przypomnieć, że w Gazecie Pszczyńskiej jest dodatek sportowy w którym zamieszczone jest zdjęcie z niedzieli! Cena 1 zł. Teraz mecz w niedzielę z LKS Wisła Mała w Wiśle o godz. 17.00! serdecznie zapraszamy już dziś na to spotkanie! Derby rządzą się swoimiprawami. Powodzenia LKS!

Skład LKS: Nikiel Mateusz, Dudek Mirosław,Karwacki Paweł, Gołek Marcin, Gołka Maciej(C), Mańka Ryszard, Jacek Błażej, Rudnicki Tobiasz, Gołek Michał, Piłatyk Mateusz, Jażdżyk Dominik orazLewandowski Dawid, Stelmaszczyk Mateusz, Kokot Mateusz, Paździor Patryk, Kania Karol, Kołek Kamil, Marcisz Krzysztof