WISŁA NIE POPŁYNĘŁA TAK JAK MIAŁA !!!

Pierwsze derby w tym sezonie na remis 1-1

Mecz w Wiśle Małej miał nie należeć do najłatwiejszych w tym sezonie, zwłaszcza że, ostatni pojedynek pomiędzy tymi drużynami w klasie "C" w sezonie 2010/2011 zakończył się 9-1! LKS Brzeźce zaliczył początek sezonu całkiem nieźle gromadząc po 2 kolejkach 4 pkt i bilans bramkowy 7-3! Zespól "zza miedzy" grający od paru lat w niezmienionym niemalże składzie postawił nam ciężkie wymagania w tym spotkaniu, ale zacznę od początku....Nie mogę przecież słowem nie wspomnieć o bohaterze tego dnia Panu Sitko Tomaszu!

Mecz od pierwszej minuty był nerwowy ale jako pierwsi zaatakowali gospodarze po groźnej akcji piłkę w ostatniej chwili wybija Dudek W 6 min samna sam wyszedł Stelmaszczyk ale niestety nie udało się wyjść na prowadzenie, piłka wyszła na rzut rożny. Po jego wykonaniupiłka spada na rękę zawodnika LKS Wisła Mała a gwizdek sędziego milczy! 10 min z rzutu wolnego wiślanie ale nic z tego nie wynikło. Parę minut później bardzo przytomną interwencją wykazał się Nasz bramkarz Nikiel broniąc w sytuacji sam na sam z 11 metrów! W 15 min sytuacja kuriozum! Przebitkę o piłkę wygrywa Rudnicki, wpada w "16" zostaje ostro zaatakowany w nogi z tyłu i......boczny i główny sędzia nic nie widzą! A zawodnik gospodarzy przeprasza zawodnika LKS! W 24 min błąd debiutującego w tym spotkaniu Pawełka Sebastiana i Nikiel znowu broni sam na sam! W 29. min niestety Nikiel przy błędzie defensywy LKS nie kalkuluje i ścina napastnika Wisły! Normalny sędzia wyrzuca bramkarza i daje rzut karny ale powtarzam, że "NORMALNY". Rzut karny zamienia na bramkęHolewik Daniel. Mija kolejne 10 min tym razem to my lepiej wyglądamy w ataku i mały błąd w destrukcji LKS-ui "sędzia" wskazuje znowu na 11 metr! Niestety Holewik się myli i strzela obok lewego słupka! To jeszcze bardziej zmotywowało Naszych do boju! Po bardzo szybkiej akcji Jażdżyk wrzuca, Dudek podbija piłkę głowąi Stelmaszczyk Mateusz doprowadza do remisu w 45 min! To nie koniec emocji w tej połowie bo po rzucie rożnym minutę później Dudek trafia w słupek a w zamieszaniu udaje się zawodnikom Wisły wybić piłkę. Koniec Ipołowy. Warto wspomnieć, że w tej odsłonie dał się poznać rozjemca tego spotkania, który doprowadził do ostrej gry zwłaszcza zawodników gospodarzy. Żółtych kartek brak!Prośba o uspokojenie meczu nie poskutkowała! Drugą odsłonę zaczyna Wisła od groźnego dośrodkowania, chwilę po tym zawodysię wyrównały ale w 60 min po dwójkowej akcji napastników LKS na strzał z 30 metrówzdecydował się Stelmaszczyk i tylko dobry refleks bramkarza gospodarzy pozwala utrzymać wynik. LKS zaczął przyśpieszać a gospodarze zaczęli groźnie wślizgi, które miały na celu wyeliminowanie z gry Naszych zawodników! I tak oto w 63 min boisko musiał opuścić Gołek Michał (kontuzja prawej stopy) za niego wchodzi Paździor Patryk oraz w 65 min Stelmaszczyk Mateusz (kontuzja lewej kostki) w jego miejsce pojawia się Piłatyk Mateusz. Akcje obu drużyn nie traciły impetu, każda z drużyn chciała zgarnąć pełną pulę. I tak oto w 78 min tego spotkania sędzia pokazuje pierwszą a zarazem ostatnią żółtą kartkę dla zawodnika Wisły Małej (coś niemożliwego)!w 85 min sędziowie (boczny i główny) pokazali "klasę" Nikiel asekuruje wychodzącą za końcową linię piłkę, gdy futbolówka opuszcza plac gry zagarnia ją zawodnik Wisły i wprowadza w boisko! Bramkarz poza 16 m ale obrońcy do końca walczyli, żeby sędzia nie pomógł wygrać tego dnia LKS Wisła Mała! W 90 min na strzał z rzutu wolnego decyduje się Dudek Mirek, jego strzał przechodzi przez gąszcz zawodników, nogi bramkarza gospodarzy (byłego zawodnika LKS Wojciechowskiego Radka) i zatrzymuje się na linii bramkowej !!!!Końcowy gwizdek!Warto dodać, że w drużynie LKS zadebiutował także inny zawodnik , mieszkaniec Brzeźc (do niedawna) Kania Karol!

Reasumując spotkanie można użyć słów ŚPKazimierza Górskiego "ten mecz szło wygrać, przegrać lub zremisować" i tyczy się to obu drużyn! Ale "sędzia" SITKO TOMASZ chyba nie chciał go przegrać!

Skład LKS:Nikiel Mateusz, Dudek Mirosław,Pawełek Sebastian,Gołka Maciej,Kania Karol - Mańka Ryszard,Jacek Błażej,Rudnicki Tobiasz,Gołek Michał-Jażdżyk Dominik Stelmaszczyk Mateusz oraz Lewandowski Dawid,Kokot Mateusz,Paździor Patryk,Piłatyk Mateusz,Niedziela Dominik